Обрати сторінку

27 січня в Калуській бібліотеці-філії № 1 відбулася зустріч-спогад «Жива історія трагічних подій. Голокост – життя в ціні смерті», захід присвячений вшануванню Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.

На заході побував викладач циклової комісії з права Олег Ониськів, який підготував доповідь на тему: «Судовий процес над відповідальними за вчинення Голокосту» . У своєму виступі він зазначив, що дата 27 січня обрана не випадково, саме в цей день, війська українського фронту звільнили перших бранців концентраційного табору Аушвіц.

На державному рівні день пам’яті жертв Голокосту вшановується з 2012 року, коли Верховна Рада України прийняла відповідну постанову. Повертаючись у минуле доповідач звернув увагу на Нюрнберзький процес, на якому були засуджені високопоставлені нацистські діячі за скоєний злочин проти людства. На лаві підсудних постало 24 особи, було проведено більше двохсот судових засідань, досліджено 5 тис. документів. В підсумку винуваті особи були притягнуті до відповідальності та отримали заслужене покарання.

Учасники заходу