Обрати сторінку

24 жовтня у конференц-залі коледжу відбулося засідання Школи педагогічної майстерності, на якому розглянули та обговорили актуальні питання, відповідно до затвердженого плану роботи.

Наталія НАРОЖНЯК, викладачка коледжу доповіла на тему «Проблеми відставання студентів у навчанні: ознаки, причини». Було розглянуто різницю між поняттями «неуспішність» (невідповідність підготовки студентів вимогам змісту освіти, що фіксується через значний проміжок часу в навчанні) та «відставання» (невиконання студентами вимог або однієї з них, наявне на одному з проміжних етапів навчального процесу). В результаті, ми дійшли висновку, що ці поняття є взаємозалежними, а неуспішність є результатом процесу відставання. Також охарактеризували основні причини та ознаки неуспішності, зокрема такі, як: 1. Стан організації навчального процесу – пропуски занять чи невміння вчитися; 2. Психологічні причини – недооцінка студентами теоретичних знань, прагматична спрямованість на близьку мету (здати залік);

3. Емоційна нестабільність і високий рівень тривожності спричинений війною в Україні. Акцентували на тому, що наш фронт – це навчання, бо ми маємо ставати кращими, розумнішими і згодом відбудовувати нашу країну, застосовуючи свої знання та уміння;

4. Нейрофізіологічні причини неуспішності (наприклад, загальна ослабленість організму, порушення зору, слуху тощо).

Викладачкою коледжу Тетяною КРАЙКІВСЬКОЮ було представлено доповідь на тему «Активні методи навчання, як основа підвищення пізнавального інтересу студентів. Складові ефективності навчального процесу». Визначили, що використання активних методів навчання є досить дієвим способом, оскільки в даному процесі здобувачі освіти проявляють  пізнавальну активність, вчаться думати, експериментувати, знаходити вирішення відповідей на часом складні питання, застосовуючи раніше отримані знання. Детально розглянули декілька методів та прийомів, а також переваги і недоліки їх використання у навчальному процесі. 

Також на засіданні презентувала свою доповідь викладачка Юлія РОЇК, яка є секретарем атестаційної комісії коледжу, на тему «Атестація педагогічних працівників за нормами нового Положення», ознайомивши учасників із порядком та нормами проведення атестації педагогічних працівників відповідно до новацій Положення, яке набуло чинності 01 вересня 2023 року. Обговорення важливих питань щодо цих змін є вкрай необхідними, оскільки збільшують гарантію більш якісно організувати та провести атестацію педагогічних працівників у поточному році.

Присутні, як завжди, мали змогу почерпнути для себе щось нове та корисне для збагачення свого педагогічного досвіду.

Далі буде…!